Montessori aktivity (praktický život)

    Dorotke som pripravila novú skrinku, na ktorej bude mávať presýpacie a mokré aktivity ? Chcela som im urobiť miesto v kuchyni, kde sa dajú ľahko pozametať, alebo poutierať. Postupne jej ich budem obmieňať (vždy sa nám tam zmestia 3), a tak teraz vám ukážem, čo sme tam doposiaľ mali. 
 

1. presýpanie, sprejovanie a leštenie zrkadla a pipetovanie

?Na presýpanie som jej vybrala malé fazuľky, ktoré sa sypú pomerne pomaly. Má tak možnosť doladiť si zručnosť a presnosť pri každodennom nalievaní si vody z džbánu.
? V druhej aktivite som stavila na utieranie a obľúbený rozprašovač. V lete vonku ho používala takmer nonstop a tak som si uvedomila, že toto by ju super bavilo ?
? Pipetovanie a zároveň miešanie základných farieb je tretia aktivita, ktorá je sčasti zmyslová a sčasti motorická. Určite vyskúšajte, Dorot pri tom koľkokrát ani nedýcha. Chodí si pipetovať aj Adelka a potom si servítky dáva s rôznymi vzormi usušiť ? Rôzne pipety nájdete v našom e-shope
Po čase sme aktivity zamenili za tieto:

2. presýpanie do nádobiek, rozbíjanie škrupín a pipetovanie

Na prvej poličke má Dorotka presýpanie soli spojené s viacerými nádobkami. Zároveň si trénuje aj rôzne otvárania/zatvárania (2 muchy 1 ranou). Naberačku som volila hlbšiu ako lyžičku (myslím, že bola z Granka), aby jej soľ nevypadávala. Naberačka sa do jednej nádobky nezmestila, preto som pridala aj lievik. Ďalej tu máme mažiar a rozbíjanie vajíčkových škrupín. O túto aktivitu sa pár dní sestry bili a ja som sa snažila do varenia použiť čo najviac vajíčok 😀Dedo sa poteší, že sme mu s robíjaním ušetrili robotu, keďže ich recykluje a dáva späť sliepočkám  🙂

A na poslednej poličke ostáva pipetovanie, ale trošku viac zamerané na jemnú motoriku a spresnenie. Pipetovali sme farbu do prísaviek podložky na mydlo. Netuším, či sa táto podložka dá ešte niekde kúpiť, ja ju uskladňujem už pár rokov ako rodinný poklad 😀 Dá sa pipetou farba z prísaviek aj odoberať a vracať do nádobky s príslušnou farbou, čiže zároveň trénujeme aj priraďovanie a farby.
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.